Solinátor je od francúzskeho výrobcu a má prednosti v jednoduchej montáži a veľmi jednoduchom ovládaní.
Technické údaje:
- produkcia chlóru 12g / hod
- do bazénu max 60m3
- redukcia produkcie chlóru
- indikácia prevádzkového stavu
- prevádzka už pri nízkej koncentrácií soli 2,5kg na m3
- norma IP55
- maximálny tlak 3 bary
- napätie 230V
- príkon 120W
V elektrolytické cele, inštalovanej do bazénového okruhu pôsobením el. prúdu, dochádza k štiepeniu molekúl soli a k tvorbe plynného chlóru, ktorý je okamžite rozpustený vo vode a vzniknutá kyselina chlórna, ktorá je základným dezinfikantom bazénovej vody. V procese elektrolýzy tiež vznikajú ďalšie účinné sanitačné látky a to ozón a kyslík. Zariadenie je prevádzkované len v čase, keď je spustená bazénová filtrácia.
Pripojenie cely je lepením 50mm potrubie na nátrubky, ktoré sú súčasťou balenia. Zapojenie odporúčame na bypass.
Prečo je získaná voda zdravšia?
Mierne slaná voda je prirodzene antiseptická, likvidujúca mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode, takže voda je zdravšia hneď od začiatku. MiniSalt ochráni vodu od škodlivých mikroorganizmov pomocou elektrochemickej produkcie dezinfekčných činidiel. Každé z nich je schopné ničiť baktérie a iné škodlivé organizmy samo, avšak dohromady je ich sila takmer extrémna.
Bude voda rovnaká ako v oceáne?
Morská voda má cca 3,5% obsahu solí. MiniSalt pracuje už s koncentráciou od 0,4 – 0,5%. Mierne slaná voda je totiž pre používanie v kúpeli omnoho komfortnejšia, než „pravá“ morská voda. Zloženie slanej vody v bazéne produkované procesom MiniSalt, možno prirovnať k zloženiu sĺz, takže otvoriť oči pri potápaní v bazéne ošetrené týmto procesom, nie je nepríjemné.
Je táto soľ korozívna?
Voda obsahujúca soľ v koncentrácii okolo 0,4 – 0,5% je mierne korozívna. Pri použití systému je nutné používať Tepelné výmenníky a el. vykurovacej špirály v prevedení titan. V bazéne nesmú byť prítomné žiadne prvky zo štandardnej nerezovej ocele (AISI 304), nutné je použitie zariadení odporúčaných pre prevádzku v slanej vode.
Kedy je nutné dopĺňať soľ do vody?
V priebehu chodu zariadenia, teda elektrochemického procesu, nedochádza k spotrebe soli a nie je potrebné ju dopĺňať. Odparovaním vody takisto nedochádza k úbytku soli. Soľ je treba doplniť až po niekoľkokrát opakovanom praní filtra spojeným s dopúšťaním vody alebo obmene vody v bazéne a to opäť v pomere 4 kg soli na 1 m3 (1 000 litrov) vody. Na nutnosť doplnenia soli vás upozorní prístroj.